Ingenjör Bertil Smedbergs fond: Gustav Sundén, EK14e

J P Kjellgrens gymnasiefond: Victoria Lindwert, TE14a

Nilssons gymnasiefond, Franssons gymnasiefond och Samfonden i Falköpings kommun tillsammans med Ållebergsgymnasiet: Kajsa Österman, NA14

Fond för gymnasieskolans yrkesinriktade program: Julia Gegerfelt, BF14

Frimurarsamhället i Skövde: David Ebenhardt, TE14a, Sara Moensjö, NA14

Sveriges Byggindustrier: Albin Nilsson Ek, BA14

Otto Säfströms minnesfond: Simon Bertilsson, HV14

Samhällsprogrammet inriktning Media: Sara Johansson, SA14m

Barn- och fritidsprogrammet: Elin Jonsson, BF14, Lina Fridolfsson, BF14

Årets APL-elev: Sofia Arvidsson, EE14, Anton Carlsson, BF14, Hanna Ahl, VO14

AK-lack i Skövde: Markus Krantz, FT14

Utskriften AB: Malbina Ali, SA14m

IF Metall östra Skaraborg: Gytis Stankus, FT14

Elkontakten i Falköping AB: Sofia Arvidsson, EE14

Lindberg och Söner El AB: Jacob Wass, EE14

AK-lack i Skövde: Jacob Eklöf, FT14

Kinnarps AB: Albin Carlsson, TR14

Industriprogrammets Trätekniska samverkansföretag: Robin Andersson, TR14

Skaraborgs Sjukhus: Johanna Strandberg, VO14

Maxi ICA Stormarknad Falköpings Handelsstipendium: Kim Ferm, HA14

Swedbank: Lisa Hermansson, EK14e

Företagarna i Falköping, Next Level UF: Martin Andersson, EK14f, Nils Hjerpe Svensson, EK14f, Hannah Westerberg, EK14f, Hanna Westergren, EK14f, Wilma Kling, EK14f

Galleri Sandströms: Felicia Ehn, NA14

Prenics: Jacob Werner, ES14

Ljud- och ljuskompaniet: Ludvig Alfvén, ES14

Asplunds Bygg AB: Hampus Valtersson, BA14

Optimera bygghandel: Erik Liberg, BA14

Rantenföretagarnas stipendium i Entreprenörskap: Sara Rubensson, EK14e

Capensis, "Capensis silvertacka": Viktor Johansson, NA14

Amtek Components Sweden AB stipendium för Teknikcollege: Jonathan Hansson, TE14b, Mattias Wallin, TE14b

Kinnarps AB stipendium för Teknikcollege: Robin Davidsson, TE14b, Marcus Ohretall, TE14b

Falköpings Kommun, Stadsbyggnadsavd stipendium för Teknikcollege: Emelie Karlsson, TE14a, David Ebenhardt, TE14a

LEAX Arkivator AB stipendium för Teknikcollege: Jacob Widing, TE14b, Gabriel Dahlberg, TE14b

Ållebergsgymnasiets Idrottspokal: Emil Sjöberg, EK14f

Ållebergsgymnasiets Idrottssköld: Linda Andersson, NA14

Stipendium från Sveriges Centralförening för idrottens främjande: Fredrik Ljung, SA14s

Årets NIU-elever fotboll: Victoria Lindwert, TE14a, Emil Sjöberg, EK14f

Årets RIG:are: Kajsa Österman, NA14, Theo Biström, NA14

Årets Ållebergsstudenter: Daniel Johansson, IAIND, Victoria Lindwert, TE14a

Barn- och fritidsprogrammet: Julia Gegerfeldt, BF14

Swedbank: Sandra Pettersson, EK14e

Nordea stipendium i ekonomiska ämnen: Ezabella Kwok, Ek14e

Nordea stipendium i juridik: Amanda Johansson, EK14e

Modern Ekonomi: Gustav Sundén, EK14e

Kinnarps AB Academy Premium i matematik: Elias Nyholm, NA14

Kinnarps AB Academy Premium i fysik: Sara Moensjö, NA14

Kinnarps AB Academy Premium i biologi: Hanad Muhamud Abdullahi, NA14

Kinnarps AB Academy Premium i kemi: Viktor Johansson, NA14

Falbygdens Naturskyddsförening: Alice Andersson, NA14, Oskar Övergaard, HO13

Handelsprogrammet: Jonatan Melker Axelsson, HA14, Mikaela Vass, HA14, Mahdi Doski, HA14

Samhällsprogrammet inriktning media: Moa Conradsson, SA14m, Elin Bertilsson, SA14m, Emma Oskarsson, SA14m, Lovisa Sundh, SA14m, Frida Mann, SA14m, Gustav Härgestam, SA14m

Annons

Årets APL-elev Nationella programmet för Hälsa, Vård och Omsorg: Samuel Jonsson, HO13, Diana Abdi, HO13

Matematiklärarna: Lina Bengtsson, SA14m

Anonyma givare – samhällskunskap: Emma Brisbo, SA14s, Hakar Taher Osman, SA14s

Anonyma givare – ekonomi: Lisa Hermansson, EK14e, Amanda Johansson, EK14e

Anonyma givare – samhällskunskap Internationella relationer: Aida Vizzlin Hoti, SA14a

Anonyma givare – omvårdnadsämnen akutsjukvård: Elvira Johansson, VO14, Catrine Berggren, VO14

Anonyma givare – omvårdnadsämnen Specialpedagogik 2: Wilma Carlsson, VO14

Anonyma givare – relionskunskap: William Johansson, SA14s

Anonyma givare – Historia 1b: Kajsa Österman, NA14, Gustav Wessberg, NA14, Linda Andersson, NA14, Viktor Johansson, NA14

Anonyma givare – Historia 3: Emma Brisbo, SA14s

Anonyma givare - engelska 7: Ola Löseth, TE14a

Anonyma givare – Svenska3 Litteraturvetenskap: Linda Andersson, NA14, Carl Björstig, TE14a

Anonyma givare – Svenska3 Retorisk färdighet: Alice Andersson, NA14, Victoria Lindwert, TE14a

Anonyma givare – Svenska3 Skriftlig framställning: Kajsa Österman, NA14, David Ebenhardt, TE14a

Anonyma givare – Svenska: Jonathan Hansson, TE14b, Mattias Wallin, TE14b, Oliver Conradsson, TE14b

Vård- och omsorgscollege: Mahdi Abozaid, VO14, Hanna Ahl, VO14, Catrine Berggren, VO14, Rebecka Börjesson, VO14, Wilma Carlsson, VO14, Elvira Johansson, VO14, Eddie Ljungström, VO14, Eveline Lyreborg, VO14, Zhiar Mohamed, VO14, Emelie Nyberg, VO14, Johanna Strandberg, VO14, Johan Sund, VO14

Diplom Skol-SM i juridik 2017: Maria Gottlander, EK14e, Amanda Johansson, EK14e, Jonathan Björkman, EK14e, Linn Storås, EK14e